↑ לחזור אל המדריך

הדפס עמוד זה

פרק 15: ריפוי ומניעה לטווח ארוך

האסטרטגיה הטובה ביותר כנגד כל מחלה היא מניעתה מראש. אחרי שלמדנו כיצד להקל על הטחורים, לשכך את הכאב ולהפיג את הנפיחות בטווח הקצר, כעת הגענו לחלק החשוב ביותר: כיצד לגרום לריפוי המוחלט והמלא של הטחורים, ולמנוע את חזרתם שוב.

למרבה המזל, את הטחורים לא צריך לרפא באופן אקטיבי. טחורים אינם אלא כשל טכני הנובע מהתנהגות לקויה. במילים אחרות: הגוף רוצה לרפא את עצמו כל הזמן, ואנחנו אלה שמפריעים לו על ידי ההרגלים המזיקים שסיגלנו לעצמנו. לפיכך, כל שעלינו לעשות הוא פשוט להפסיק את הסיבות שגורמות להיווצרותם של הטחורים – והטחורים יסתלקו מאליהם ולא יופיעו שוב. זה עד כדי כך פשוט. עלינו לחזור, אם כן, לסיבות הגורמות לטחורים שנמנו בפרקים הראשונים.

הסיבה השכיחה ביותר היא עצירות. עקב כך, עלינו לעשות הכול על מנת למנוע בראש ובראשונה עצירות. השתמשו לצורך כך בטיפים הבאים. בהמשך נשוב להתייחס גם למניעת הסיבות האחרות לטחורים.

 

<<< הפרק הקודם: פרק 14: התמיסה הסודית!

הפרק הבא: פרק 16: התאמת התזונה >>>

קישור קבוע למאמר הזה: http://www.tchorim.com/%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a/%d7%a4%d7%a8%d7%a7-15-%d7%a8%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%99-%d7%95%d7%9e%d7%a0%d7%99%d7%a2%d7%94-%d7%9c%d7%98%d7%95%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%a8%d7%95%d7%9a/

5 תגובות

דלגו לטופס התגובה

 1. יוסף ליבוביץ

  שלום מוטי. אני סובל תקופה ארוכה מטחור חיצוני. הוא אינו מכאיב לי כלל. אך כאשר אני מקנח בנייר, (ובגללו אני נאלץ להשתמש בהרבה נייר) הוא מדמם נמרצות! אשר על כן אני מנקה את עצמי במים אותם אני מתיז על המקום באמצעות צינור. זה פתרון טוב לבית, אך כאשר אני נאלץ להתפנות מחוץ לבית, אני בבעיה רצינית.

  לאחרונה קבעתי תור לניתוח, אולי יש לך פתרון אחר? מיידי!     תודה, יוסף

  1. מוטי

   יוסף שלום,

   האם ניסית את אבקת אבן הקריסטל?

   במידה ולא, אני ממליץ לך את פרק 14 במדריך: "התמיסה הסודית".

   בהצלחה,

   מוטי

 2. יוסף ליבוביץ

  תגובה ממתינה לאיזה אישור?

  1. מוטי

   שלום,

   כל תגובה באתר מועברת תחילה לאישור שלי טרם פרסומה.

   הסיבה לכך היא שרשת האינטרנט מלאה בספאמרים המנצלים כל במה חופשית להצפת תגובות מזוייפות למטרת פרסומת.

   בתקווה להבנה,

   מוטי

 3. גל

  שלום רב,

  אני ניזונה מתזונה צימחונית בעיקר ירקות טריים ומבושלים, מעט עוף, גבינות, חלב מעט בכוס נס קפה ליום, קפה שחור, אגוזים, תה ירוק וכיו"ב, היציאות שלי בסדר אך זה בגלל שאני נעזרת בצינור מים שחיברתי בשירותים ומחדירה מים למעיים בכל פעם, על מנת להתרוקן טוב ובקלות, כי אחרת זה לוקח יותר מידי זמן וגם, "רפלקס החירבון" סליחה על המושג, לא עובד אצלי כמו פעם כך שיש מצבים שלא מרגישה צורך, אבל ה"מיני חוקן" הזה עוזר מאוד להתפנות, בלעדיו יש מצב של עשיית צרכים פעם ביומיים לעיתים.

  מדי פעם מופיעים טחורים, לדעתי זה קטע תורשתי. זו בהחלט נטיה שנפוצה אצלנו במשפחה. אני כותבת את כל זה על מנת להסביר שענין התזונה לא תמיד אישו.

  נראה לי שיש צורך לבדוק עוד דרכים לטיפול בנטיה כמו למשל, אולי, תרגילים לשרירים הטבעתיים / ישיבה- מה עדיף? משטח קשה או רך? / יוגה – עמידות ראש / כשיש טחורים חיצוניים – שינה על הגב, הצד או הבטן וכיו"ב…. לי כרגע יש טחור חיצוני שיצא חזק בעקבות יום מאומץ ואינטסיבי שעשיתי בלי מחשבה… עכשיו מנסה להחזירו. אגב, מה עם מלח או מלח אנגלי ? שמעתי שאפילו מלח רגיל עוזר מאוד…

  תודה על המידע,

  גל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *