↑ לחזור אל המדריך

הדפס עמוד זה

פרק 19: שינוי הרגלי בית השימוש

 

את הרשימה הזאת נקדיש לחלק מאוד אינטימי בחיים שלכם, אך גם מאוד חשוב למניעת טחורים: הטלת צרכים.

שנו את הרגלי בית השימוש שלכם:

  • לכו לשירותים ברגע שאתם מרגישים צורך. אל תחכו ואל תנסו להחזיק את זה בפנים.
  • הימנעו מהפעלת לחץ בעת הטלת הצרכים. בדרך כלל אנו עושים זאת כשאנו ממהרים. קחו את הזמן והירגעו בכדי שתהיה תחלופת דם בטחורים והצרכים יוכלו לצאת בקלות.
  • אל תחזיקו את הנשימה בעת הטלת הצרכים, כיוון שכך אתם מפעילים באופן אוטומטי לחץ על פלג הגוף התחתון.
  • אל תשבו יותר מהנחוץ על האסלה, כיוון שהאסלה עוצרת זרימת הדם באיזור פי הטבעת.
  • לאחר הטלת הצרכים, נסו להימנע משימוש יותר מדי אינטנסיבי בנייר טואלט. השתמשו במטליות לחות לתינוקות במקום נייר טואלט, על מנת להימנע מלגרות את הטחורים ולתת להם להשתחרר.
  • הימנעו משימוש בסבון מבושם על הטחורים.

 

התקינו בידן!

בדרך כלל, קשה לאמץ הרגלים חדשים בחיים. אנו יצורים שאוהבים אינרציה וחזרה מתמדת על אותן פעולות מדי יום. אני מודע לכך שכאשר אני מנסה לבקש ממכם, לאורך המדריך כולו, לעשות שינויים באורח החיים, חלק מכם יתקשו לאמץ אותם וחלקכם יתקשו לעמוד בהם לאורך זמן.

בשורות הבאות אני רוצה להציג בפניכם הרגל משנה-חיים ממש, שבשונה ממרבית ההרגלים – קל וכייף להסתגל אליו, הוא אינו כרוך בשום מאמץ, זהו מסוג ההרגלים שאחרי ניסיון של מספר ימים, פשוט לא תדעו איך הסתדרתם עד היום בלעדיו. להרגל הזה קוראים: בידן (או "Bidet" באנגלית).

אחד האתגרים הקשים ביותר למי שסובל מטחורים, הוא ניקוי עצמי לאחר היציאות. והדרך הקשה ביותר לעשות זאת היא בנייר טואלט.

הטחורים מקשים על הרבה מהפעולות היומיומיות שלנו, אבל מעטות הן הפעולות בהן אנו נדרשים ממש לחכך ולגרות את הפצע ישירות. כתוצאה מכך, וזה לא סוד, מרבית הסובלים מטחורים לא מצליחים לנקות את עצמם כראוי לאחר היציאה בשירותים.

להישאר לא נקי גורמת תחושה של אי נעימות, אבל עבור הטחורים עצמם הם ממש אסון. קחו בחשבון שהגורם הקליני העיקרי להסתבכות טחורים הוא זיהום. כשפי הטבעת אינו נקי והטחורים פצועים, מתרחשת הזדהמות, שגורמת לנפיחות והגדלת הטחורים, שמקשה עוד יותר על הניגוב, וכך נוצר מעגל קסמים של זיהום-פציעה-זיהום וחוזר חלילה.

מה שקורה הוא בעצם אבסורד: ככל שאנו סובלים יותר מטחורים – הצורך לנקות ביסודיות את המקום עולה, והיכולת שלנו לעשות זאת יורדת.

הבידן נועד לתת מענה לצורך הבסיסי החשוב כל כך: שמירה על ניקיון יסודי והיגיינה ראויה, בלי להפעיל לחץ פיזי על המקום הכואב, ותוך השגת תוצאות אופטימליות של הניקיון הכל כך קריטי לריפוי הטחורים.

יש היום חברות רבות שמספקים את המוצר הזה, הם פשוט מחליפים את מושב האסלה הקיימת והופכים אותה בקלות לבידן מולטי-פונקציונלי המאפשר: שטיפה, עיסוי להמרצת מחזור הדם, ייבוש וחימום – והכל בלחיצת כפתור.

מחקרים מעידים כי שטיפה וייבוש על בסיס יומיומי מונעים מחלות אשר נגרמות מהצטברות חיידקים באזורים הרגישים. בקרב מיליוני אנשים ברחבי העולם המשתמשים במוצרי בידן רמת התחלואה באזורים הרגישים כמעט אפסית!

רופאים ממליצים על השימוש בבידן גם לנשים בהריון או לאחר לידה, לאנשים מוגבלים בתנועה בשל מחלה, נכות, החלמה מניתוח או בשל מצב סיעודי. אני ממליץ על שימוש בבידן לא רק לאנשים במצבים חריגים, הגיע הזמן לומר את האמת: נייר טואלט אינם מנגבים כראוי! לא משנה במה תשתמשו, בנייר יבש או במגבונים לחים, החלק הפנימי של פי הטבעת יישאר לא נקי ופותח פתח לצרות.

עבור הסובלים מטחורים השימוש בבידן הוא לא בגדר המלצה, אלא מוצר חובה. אמצו הרגל זה – וחייכם ישתנו.

איפה קונים?

למיטב ידיעתי, החברה הישראלית הטובה המומלצת ביותר בתחום זה הינה "בידן פלסתום". 

לחצו כאן למעבר לאתר האינטרנט של החברה.

 

הערה חשובה: הבידן אינו מוצר זול, אולם תחשבו על כך שמדובר בהשקעה חד פעמית שמחזירה לכם פי אלף על כל שקל שהשקעתם בה. יחד עם זאת, על מנת להקל עליכם ככל שניתן, השגתי לכם הנחה מיוחדת. השתמשו בקוד ההטבה 151130 כשאתם יוצרים איתם קשר, ותיהנו מהטבה משמעותית השמורה רק לגולשי "חיים ללא טחורים".

 

<<< הפרק הקודם: פרק 18: שינוי הרגלי היום-יום

הפרק הבא: פרק 20: מניעה בעזרת שירותי כריעה >>>

קישור קבוע למאמר הזה: http://www.tchorim.com/%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a/%d7%a4%d7%a8%d7%a7-19-%d7%a9%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%99-%d7%94%d7%a8%d7%92%d7%9c%d7%99-%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%a9/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *