↑ לחזור אל המדריך

הדפס עמוד זה

פרק 3: מה הגורמים לטחורים

הסיבות להווצרות טחורים

מחלת הטחורים מאוד נפוצה באוכלוסיית המדינות המערביות. בערך 50% מכל המבוגרים בגילאים בין 35 ל-50 סובלים מטחורים. עדיין אין הסבר לכל הסיבות להיווצרות טחורים ואנשי הרפואה עדיין חוקרים את הנושא. עם זאת, קיימות מספר סיבות אפשריות.

כבר הסברנו לעיל שהטחורים מתפתחים כשזרימת הדם בטחורים נעצרת או מופרעת, האפשרויות הבאות מנסות לענות על השאלה "למה אכן זרימת הדם נעצרת".

חולשת רקמות ומטען גנטי

 • אוניברסיטת הרווארד טוענת שחולשת רקמות היא הסיבה. לאנשים מסוימים יש באופן מולד רקמות חלשות וורידים דקים. סיבה זו להיווצרות טחורים מצויה במטען הגנטי. אך זה לא אומר שלא ניתן לעשות שום דבר נגד טחורים. גם במקרה זה אפשר למנוע את היווצרותם!

עודף משקל, הריון

 • אני אוגד את שני הסיבות האלה יחדיו כי הן קשורות אחת לשנייה. בזמן הריון קיים לחץ מוגבר על חלק הגוף התחתון. מסיבה זו נפגמת זרימת הדם בטחורים. גם במקרה של משקל יתר יש לחץ מוגבר על איזור זה.

עמידה או ישיבה לאורך זמן

 • בעקרון, תמיד יש ורידים עליהם מופעל לחץ. אך אם אנחנו זזים, תמיד יהיו ורידים אחרים תחת לחץ או שהוריד ישוחרר לאחר זמן קצר. במקרה של ישיבה או עמידה ללא תנועה לאורך זמן, הורידים האלה נתונים ללחץ ממושך ומכאן נוצר גודש דם.

עצירות, שיעול / התעטשות חזקה, הקאה, עבודה גופנית קשה

 • לכל הפעולות האלה יש מכנה משותף: כולן מפעילות לחץ קצר או ממושך על חלק הגוף התחתון. בעקבות זאת יכול וריד להיקרע, דבר שגורם התאספות דם בפי הטבעת וחסימה של ורידים נוספים.

מחלות כבד

 • אצל אנשים עם כבד חולה עשוי הדם להכיל יותר זיהומים מאשר אצל בעלי כבד בריא. זיהומים אלה יכולים להתנחל בורידים ולהשפיע על זרימת הדם.

 

הערה בנוגע לעצירות: עצירות, כאמור, היא רק אחת הגורמים להיווצרות טחורים. אבל יש לציין שעצירות היא הגורם המרכזי והמוביל ביותר מ-90% מהמקרים להחמרת הטחורים. בכמעט כל המקרים, מחלת הטחורים מתפתחת על רקע אחת הסיבות הנ"ל + בצירוף עצירות קשה או מתמשכת. למעשה, קשה לפתח טחורים בלי עצירות.

 

 

<<< הפרק הקודם: פרק 2: תסמינים והתפתחות המחלה

הפרק הבא: פרק 4: האם צריך לראות רופא? >>>

קישור קבוע למאמר הזה: http://www.tchorim.com/%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a/%d7%a4%d7%a8%d7%a7-3-%d7%9e%d7%94-%d7%94%d7%92%d7%95%d7%a8%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%98%d7%97%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9d/

4 תגובות

דלגו לטופס התגובה

 1. ענבל

  מןטי שלום,
  קודם כל תודה לך על המדריך הנפלא הזה, הוא בנוי בצורה נהדרת ומאד מנחם ומועיל עם האינפורמציה שהוא מכיל.
  מנסיון אישי שלי, גורם נוסף קשור בסטרס, לחץ וכיוצא בזאת.
  כלומר, התזונה שלי עשירה בסיבים, אני מתרחקת מקמח לבן, אורז לבן, סוכרים וכיוצא בזאת. אך עם השנים למדתי להבחין שכאשר אני במתח התגובה של הגוף שלי מתבטאת בטחורים…….
  לכן, ראוי לציין (לדעתי כמובן) גם את הגורם הזה.
  כפועל יוצא, דרך נפלאה להתמודדות והתרפאות לטווח ארוך טמונה בתרגול שיטת פאולה – בה מתרגל המשתתף תרגילים שמלמדים אותו להשתמש נכון בגופו, באופן שלא מייצר לחץ על אזור פי הטבעת.

  שנה נפלאה !:) 

  1. מוטי

   שלום ענבל,

   ראשית תודה על המשוב! 

   העלית נקודה חשובה. אכן הרבה אנשים מדווחים שהלחץ מהווה גורם להחמרת הטחורים, אשקול להתייחס לזה בעדכונים הבאים של המדריך.

   אני לא מכיר את שיטת פאולה. מעניין ללמוד אותה ולראות כיצד היא עשויה לתרום למטרה שציינת.

   תודה שוב,

   מוטי

 2. מור

  שלום וברכה קודם כול רציתי להגיד שהמדריך נפלא ודבר שני לגבי מה שאמרה ענבל וחוץ מזה שזה כתוב וידוע בהרבה מקומות שלחץ ומתח הם גורמים עיקריים בטחורים אז כדאי להוסיף את זה כי בזה אין עוררין תודה ובהצלחה

 3. עמירה גולדשטיין

  שיטת פאולה מוצגת בספר "סוד השרירים הטבעתיים", היא מלמדת איך להפעיל נכון את כל השרירים הטבעתיים בגוף ואת הקשר ביניהם. הגוף נראה כמו צנור אחד ארוך, העשוי טבעות טבעות, והפעלת טבעת אחת גוררת אחריה את כל השאר. זה מצוין לכל מיני בעיות, ראיה, לעיסה, עיכול, לידה, הטלת צרכים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *