↑ לחזור אל המדריך

הדפס עמוד זה

פרק 7: ניתוחים וטיפולים כירורגיים

ניתוח טחורים וטיפולים כירורגיים שונים

טיפולים כירורגיים הם מצבים שבהם ממליצים הרופאים לטפל בטחורים הבעייתיים באמצעים פולשניים. בדרך כלל מדובר במקרים חמורים בהם התכשירים כבר לא עוזרים אפילו להפיג את הכאב!

בין הטיפולים האלה ניתן למצוא ניתוחים לכריתת טחורים (בטחורים חיצוניים) או קשירה בגומייה (בטחורים פנימיים), צריבה בלייזר או הקפאת הטחור. שלושת האחרונים גורמים לכך שהטחור הסורר יתייבש וייפול. יש גם טיפולים חדשניים יותר מבוססי טכנולוגיות מרשימות. לא נתמקד בהגדרות המדויקות שלהם, כי אלה הם באמת נושאים רפואיים סבוכים.

טיפולים כירורגיים הם הסיוט של כל מי שסובל מטחורים. הם מאוד יקרים ותופעות הלוואי שלהם עלולות להיות קשות. יש מקרים חמורים שאין מנוס מכך, עם זאת, חובה לתת את הדעת שגם טיפולים אלה אינם מתמקדים בסילוק הגורמים לטחורים אלא בסימפטומים בלבד. מי שיבצע את הניתוח עשוי בדרך כלל לחוש הקלה מדהימה בתקופה הראשונה. אבל אם הוא לא יטפל בגורמים לטחורים – הטחורים ישובו בלי ספק. בדיוק כמו עקירת צמח בעוד השורש נשאר באדמה. הוא יצמח. ונחשו מה עוד? במקרים רבים זה יחזור בצורה גרועה הרבה יותר מבעבר.

מספיק שתשוטטו קצת בפורומים, בארץ ובעולם, ותנסו לספור כמה אנשים כותבים בכאב ובייאוש על הטיפולים האלה. כמה גדולה הייתה התקווה וכמה גדולה הייתה האכזבה, כשהם גילו כעבור זמן מה שהטיפול חיסל להם את הכסף אבל השאיר להם את הטחורים, חיים ובועטים כפי שהיו.

שוב, טיפולים כירורגיים הם הכרחיים לפעמים. במיוחד בטחורים חיצוניים לכודים או גדולים מאוד בדרגה שאי אפשר כבר לכווץ ולהחזיר אותם פנימה. הנקודה העיקרית שאני מדגיש כאן היא שכל זה חייב להיעשות במקביל לפתרון לטווח ארוך. כי אם לא – הטחורים יחזרו ויכו שנית.

 

<<< הפרק הקודם: פרק 6: תכשירים להרגעה מיידית

הפרק הבא: פרק 8: שינוי הרגלים! >>>

קישור קבוע למאמר הזה: http://www.tchorim.com/%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a/%d7%a4%d7%a8%d7%a7-7-%d7%a0%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%9b%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%99%d7%99%d7%9d/

6 תגובות

דלגו לטופס התגובה

 1. נועה

  היי, מה דעתך על Hal Doppler?

  1. מוטי

   שלום נועה, ברוכה הבאה!

   האל דופלר הינו שיטה חדשנית להסרת טחורים, במקרים שיש צורך בטיפול כירורגי.

   ברוב המקרים טיפול זה עדיף על פני ניתוח מסורתי, גם מבחינת היעילות וגם מבחינת תופעות הלוואי.

   מקווה שעזרתי 🙂

 2. אלעד

  אני סובל כמה שנים ארוכות מהבעייה לפני שבוע הומלץ לי על ניתוח אחרי קריאות רבות וכתבות שבכל מקום שקראתי כתוב שהניתוח וההחלמה קשה מאוד… איך אני מתגבר על הפחד המחסום הזה לעבור ניתוח זה…תודה!

  1. שחר

   הי שלום קראתי המון על ניתוחי טחורים יש בי מין פחד ומחסום לעבור את זה למרות שמומחים המליצו לי איך אני תופס אומץ ועושה את זה ???וכמה אני יכול לסמוך על בתי החולים שהניתוח יעבור בהצלחה בלי שיבושים ??חוץ מההחלמה שהיא סיוט ידוע לכל מי שסובל מהתופעה הודה לך אם תעודד אותי קצת או תכניס לי קצת ביטחון בטוח שזה יעזור לעוד כמה אנשים שהניתוח זה הפתרון בשבילם ( המצב שלי לא טוב מדמם וכתוצאה מיזה המגלובין 7 וממשיך לצנוח אבל עדיין חי חחח)… תודה!!!

 3. אלון

  שלום  יום רביעי  עשו לי   זריקה   וצריבה  לטחור  שרוב הזמן היה  בפנים ויצא רק עם היציאות  .

   

  לאחר מכן    הכול שם התנפח וזה נהיה ממש בגודל של אגוז  פיקאן  כולל הקליפה שכמובן אי אפשר להכניס .

  שלא לדבר  על כאבים  ודימום  .

   

  השאלה אם זה נרמאלי שהטיפול הזה  מחמיר עד כדי כך את הבעיה ?

  ועוד שאלה  יש   טיפול פרטי  של עצירת זרימת  הדם לטחורים – מה דעתך  עליו ?

   

  תודה

  1. מוטי

   שלום אלון,

   אם קראת את המדריך אתה בוודאי יודע שאני לא חסיד גדול של ניתוחים ושל טיפולים כירורגיים בכלל. יחד עם זאת, אינני מכיר ספציפית את הטיפול שנעשה לך, כמו גם את הטיפול הפרטי ששאלת לגביו. אני מניח שכל הטיפולים האלה מתאימים למקרים מסויימים, ורק רופא שמכיר את מצבך יכול לדעת אם הם מתאימים גם בשבילך.

   מה שחשוב לי להדגיש בבלוג זה הוא דבר אחד: כל הטיפולים הללו חייבים לבוא לצד טיפול מניעתי. אם לא יהיה טיפול מניעתי – הטחורים יחזרו באותה דרך שהם באו בפעם הראשונה.

   תרגיש טוב,

   מוטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *