↑ לחזור אל המדריך

הדפס עמוד זה

פרק 8: הפתרון האחרון – שינוי הרגלים

אם תקחו עם כל החומר שקראתם עד כה, תבואו לכל רופא או מטפל מקצועי ותשאלו אותו על כך, תשובתו תמיד תהיה: "אתה צודק. אי אפשר לרפא טחורים בלי לשנות הרגלי החיים".

זה סוד גלוי, זה קונצנזוס מוחלט, ואתם יכולים לקרוא על כך בכל מקום: הדרך היחידה שבאמצעותה ניתן לחסל את הטחורים לתמיד היא באמצעות שינוי הרגלים. אחרים יקראו לזה שינוי אורח חיים או שינוי דפוס התנהגות. הכוונה היא אותה כוונה.

הבעיה העיקרית בכל הנוגע לשינוי הרגלים היא, שזה רעיון טוב בתיאוריה, שינוי הרגלים הוא צמד מילים נחמד מאוד, כולם יודעים לדקלם את זה כמנטרה, כולם יודעים לפזר עצות וטיפים התורמים לשיפור התזונה, הכושר, היעילות או מה שזה רק יהיה – אבל אף אחד אינו מלמד דרך מעשית כיצד ליישם אותו במציאות.

אין ספק שהחיים שלנו מלאי הרגלים לא טובים, אבל לפעמים הרצון לשנות את הכול, ובבת אחת, היא זו שעומדת בעוכרינו. הרצון להיות מושלם – "או הכול או כלום" – זה מה שגורם לנו לוותר מראש או להתייאש כשאנו נתקלים בקושי הראשון ולחזור הביתה, לאורח החיים המוכר ולהרגלים המזיקים.

חז"ל אומרים: "תפסת הרבה – לא תפסת כלום; תפסת מעט – תפסת משהו". מי שמנסה להשיג את הכול – אין לו סיכוי להצליח והוא נכשל; מי שמתמקד במינימום ההכרחי – משיג לפחות את המינימום ההכרחי! כלל הזהב הזה נכון לגבי שינוי הרגלים כפי שזה נכון לגבי כל מה שרוצים להשיג בחיים. החוכמה הגדולה היא לא לאמץ כמה שיותר טיפים, ולא ליישם כמה שיותר דברים, אלא לברור את הדברים הקריטיים והחשובים ביותר ולהתמקד רק בהם.

בפרק האחרון של מדריך זה, בו נעסוק במניעת טחורים לטווח ארוך, אני אציע לכם לאמץ כמה שינויים פשוטים מאוד ליישום, אך חזקים ואפקטיביים ביותר למניעת טחורים. די אם תאמצו את השינויים האלה, וחיסלתם את הטחורים שלכם לנצח.

אבל כרגע עלינו לחזור כמה צעדים אחורה, ולתת לכם מספר אפשרויות להקלה מיידית של הטחורים.

 

<<< הפרק הקודם: פרק 7: ניתוחים וטיפולים כירורגיים

הפרק הבא: פרק 9: עזרה ראשונה להקלה מהירה >>>

קישור קבוע למאמר הזה: http://www.tchorim.com/%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a/%d7%a9%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%99-%d7%94%d7%a8%d7%92%d7%9c%d7%99%d7%9d/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *